Dosya Transferinin Kolay Yolu: Snapdrop

İş dünyasında, en çok ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesi de dosya aktarımıdır. Bir kullanıcıdan bir kullanıcıya geçmesi istenen farklı formatlardaki dosyalar. Çoğu gönderme yöntemi tarafından desteklenmiyor ya da dosyalar istenilen formatta gitmiyor. Hızlı bir çağda çok büyük bir handikap olan bu durum için farklı uygulamalar söz konusu. Bu uygulamalar gereksiz yer kaplaması ya da yeteri kadar kullanışlı olmaması nedeniyle tercih edilmez. Farklı alternatiflere yönelmek yerine dosya gönderimi konusunda en kısa yollardan biri Snapdrop aracılığı ile. Doysa gönderme programı olan Snapdrop istenilen farklı formattaki dosyaları kısa sürede göndermeniz sağlıyor.

Snapdrop Nasıl Bir uygulama

Snapdrop uygulaması dosya alışverişi için kurulmuş bir program. Kullanıcılarınistedikleri formattaki dosyaları rahatlıkla ücretsiz olarak göndermelerini sağlıyor. Güvenli dosya alışverişi, sağlayan program aracılığı ile Pdf, video vb. tüm doyalar kısa sürede aktarılır. Snapdrop programının en önemli özelliklerinden biri işlem için ücret talep etmemesi ve kullanmak için herhangi bir kayıt yapmak gereği duyulmaması. Çok basit bir şekilde kullanılan uygulama bu amaç için kullanılan en ideal programlardan biri.

Snapdrop Nasıl Çalışır

Kullanımı çok kolay olan program için dosya gönderme ve alım yapılacak iki cihazında internet bağlantısı olması gerekiyor. İnternet bağlantısı sağladıktan sonra Snapdrop web sitesine(Buradan) giriş yapmanız gerekiyor. Program girişi dosya alışverişi sağlanacak iki cihazdan da yapılmalı(Ör: iPhone 6 ve Windows PC her ikisinden de giriş yapmalısınız). Bundan sonraki aşamada cihazların ikisinin de program üstünden birbirini tanıma işlemi gerçekleştiriliyor.

Bir iki dakikada yapılan, bitirilen tüm işlemlerden sonra gönderilecek dosya Snapdrop programı içine atılıp gönderim işlemi başlatılıyor. Dosya formatına ve büyüklüğüne göre süresi değişse de işlem toplam birkaç dakika içinde gerçekleşiyor. Dosya alışverişinde en verimli programlar arasında olan Snapdrop tüm internet bağlantılı cihazlar ile entegre olarak işlem yapma olanağı veriyor ve dosya alışverişinde oldukça iyi güvenlik sağlıyor.

 

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız