Merhaba arkadaşlar size bugun 360 görüntü çekebilen Protruly Darling’den bahsedeceğim.  Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) zaman geçtikçe ilgi ve önem kazanmasıyla 360 derecelik video kaydı da (action kameralar sayesinde) aynı paralel de ilgi görmeye başladı. Çeşitli harici ürünlerle telefonlarda 360 derece video çekebilmek mümkün ancak yeni ürünümüz Protruly bunu kendinden entegre haline getirerek yeni bir teknoloji yaratmış oldu ve bu yüzden ilginç bir tasarıma sahip.

Sektörde Bir İlk Gerçekleşiyor

İlk kez MWC 2017 fuarında boy gösteren Çinli üretici Protruly, 360 derecelik kameraya sahip ilk akıllı telefon olan Darling’i resmiyete kavuşturdu. Protruly şirketi Darling’den çok umutlu.

Protruly

360 derece çekim yapanlar ve yapmak isteyenlerin bu telefona ilgi duyacağına eminim ancak tasarımı biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Neden derseniz, 360 derece çekim için bazı bileşenler gerektiği için telefonun en üst bölümü tamamen kameralara ayrılmış durumda. Bu nedenle rakiplerinden daha uzun bir boyuta sahip.

Darling serisi arka kamerası 13MP çözünürlüğünde ve f/2.0 aralığına sahip. Ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde ve f/2.4 aralığına sahip ancak bana sorarsanız 360 derece kameranın hakkını verebilirmi şüpheliyim. Kameralar kavisli olduğu için telefon kasasından çıkıntılar yapıyor alırken bunu da göze almalısınız.

  • Serinin donanım özelliklerine gelirsek;
  • 5.5 inçlik Full HD Super AMOLED ekran
  • Helio X20 yonga seti
  • USB Tip-C bağlantısı 3560mAh kapasiteli batarya
  • 4G LTE şeklinde sıralanıyor
  • Darling D7 modelinde 3GB RAM
  • 32GB arttırılabilir kapasite

Darling D8 modelinde ise 4GB RAM ve 64GB arttırılabilir kapasite yer alıyor.

Piyasanın ilk 360 kameraya sahip telefonu ve farklı bir tasarıma sahip olan Darling D7 için istenen fiyat 720$ civarında iken Darling D8 için istenen fiyat ise 1275$ seviyesine çıkıyor yani iPhone 7 plus 256 gb dan yaklaşık 350 dolar daha pahalı. Benim tavsiyem iyi bir tane samsung s7 ve samsung’un harici 360 kamerasını almanız çünkü daha ucuza gelmekte.

 

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız