Google’ın Allo Chat (Sohbet) uygulaması, uygulama grafiklerinde yükseliş gösteremedi ve bunun bir nedeni olarakta tek bir cihazla sınırlı olması gösteriliyor. Google, “İlk mobil” düşüncesiyle oluşturmak istediği için takdire şayan bir  beklentisi vardı ve bu uygulamada, Google hesapları yerine telefon numaralarını kullanmaya karar verdiler. Bu, kurulumu daha kolay hale getirdi ve potansiyel olarak uygulamanın yaygınlaşmasına yardımcı olabilir diye düşünüldü, ancak telefon numarası üzerinden bağlantı sağlayınca sadece mobil uygulamalarda kullanılması dezavantaj oldu.

Görünüşe göre Google, geribildirimleri dikkate almış olacakki, Başkan Yardımcısı Nick Fox, Allo için bir masaüstü web uygulaması ekran görüntüsünü tweetledi:

Bu ekran görüntüsünden neleri çıkartabiliriz ?

  • Bu, yerel bir Windows veya Mac uygulaması  olmayacak, sadece Chrome da çalışan bir uygulama olacak.
  • Hem doğrudan sohbet hem de arkadaşlarınızla yapılan sohbetlerde Google Assistant botunu tamamen destekliyor. Google Asistant, Google Allo’nun masaüstüne geldiği anda birlikte çalışmaya başlayacaklar gibi duruyor.
  • Ne zaman sunulacağına dair hiçbir fikrimiz yok, ancak muhtemelen pek yakında olacak gibi gözükmüyor.

Gerçekten öğrendiğimiz şey, Google, bir sohbet uygulamasının başarılı olabilmesi için birden fazla cihazda çalışması gerektiğini fark etti ve Whatsapp’a rakip olmaya çalışacak. Gelişmeleri takip ediyor olacağım ve sizlerle paylaşacağım.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız