Google Meet ile Tanışın

Skype for Business ve Amazon Chime gibi servislere rakip olmak isteyen Google‘ın iş dünyası için geliştirdiği global yeni video konferans servisi uygulaması Meet by Google Hangouts ortaya çıktı. G Suite kullanıcıları için tasarlanan online toplantı ayarlayabileceğiniz servisine meet.google.com  internet adresi üzerinden ulaşılabiliyorsunuz.

Hangouts’ın arayüzüne benzer bir arayüz kullanılan Meet, google’ın her ürünü gibi sade ve kullanışlı bir yapıya sahip.  Meet servisi henüz aktif olmadığı için servis içerisinde arama yapabilmek şuan için mümkün değil. Fakat “Toplantı kodu kullan” seçeneğiyle konferans görüşmelerine katılabileceğinizi de belirtmek isterim.

Hangouts‘ın iş dünyası odaklı versiyonu olan Meet, videolu görüşmelerin yanı sıra bir chat uygulaması gibi de çalışıyor aslında bu özelliklerin hepsine Skype’da sahip bunları şöyle sıralayabiliriz; mesajlaşma, video göderimi ve sesli arama gibi özelliklere de sahip. Meet toplantıları Hangouts dan farklı olarak HD ve 10 değil 30 kişiye kadar konferans görüşmesi sağlıyor. Hangouts’da bir görüşmeye  en falza 10 kişi katılabiliyordu.

Bir hata sonucu App Store için kullanıma sunulan ve kısa süre içinde mağazadan kaldırılan Meet, Gmail ve Google Calendar‘la entegre bir şekilde çalışabiliyor. Hangouts ve Allo (Google Allo yazıma buradan ulaşabilirsiniz)gibi Google’ın diğer popüler uygulamarının yanına yerleşen Meet, özellikle kalabalık guruplarla video konferans görüşmesi yapmak isteyenler için sade ve başarılı bir seçenek olacaktır.

 

Uygulamanın iOS ve Android sürümlerinin hangi tarihte yayınlanacağı  hakkındaysa henüz bir bilgi bulunmuyor. Son olarak meet.google.com adresine sadece Google Chrome tarayıcısı üzerinden ulabiliyorsunuz, diğer tarayıcılar desteklemiyor bunuda belitmek isterim.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız