En büyük rakiplerinden olan Slack uygulamasının, önüne geçmeye başlayan Microsoft’un Teams yazılımı takım çalışmasının çok rahat bir şekilde yapılmasını sağlıyor.  Teams uygulamasının içerisinde Office 365 bulunuyor ve birçok eklenti sağlamayı hedefliyor.

Teams uygulaması takımdaki herkesin yetkilerine göre belgeleri düzenleyebilmesi, eklemeler yapabilmesi, silme ve yeni dosya eklemesi gibi işlemleri yapabilmesinin yanı sıra web sitelerinin paylaşılması Youtube’dan video eklenip paylaşılabilmesi özelliklerine sahip. 3. parti uygulamaların entegre olabilmesi gelecekte Teams uygulamasını daha kullanışlı yapacak gibi duruyor.

Mictosoft Tems- Görsel

Microsoft Teams uygulaması üzerinden takımınızdan bağımsız olarak One-to-One(birebir) şekilde yazışmalar ve video konuşmaları yapabiliyorsunuz. Video konferans özelliği ile bahsettiğim gibi ister takımınızdan özel bir kişiyle isterseniz toplantı şeklinde tüm takımınızla aynı anda görüntülü konuşmalarınızı ve sunumlarınızı canlı olarak aktarmanızda mümkün.

Windows, android, iOS ve Web’de kullanılabilen Teams, çoklu kimlik doğrulaması yapabiliyor. Uygulamada yer alan T-Bot isimli chat robotu kullanıcıların uygulamalaya daha hızlı adapte olmasını hedeflerken önümüzdeki dönemde kullanıma girmesi planan WhoBot, kalabalık ekiplerde kişilerin ve uzmanlık alanlarının ne olduğunun karar verilmesini kolaylaştıracak.

Microsoft Teams’i buradan inceleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız