Nokia ilk kez Eylül 2000’de piyasaya sürüldükten sonra 126 milyon orjinal 3310 telefonunu satmayı başarmıştı. IPhone o zamanlar üretilmemişti ve Nokia, Snake gibi basit oyunları oynamanıza izin veren popüler modeller geliştirdi. Nokia-marka telefon üreticisi HMD sayesinde şimdi 3310 daha modern bir tasarımla ve şuanki teknolojiyi içeren nostaljik bir dönüş yapıyor. Nokia 3310 adının aynı kalacağını biliyoruz ancak bu sefer özellikleri bu sefer farklı Nokia’nın 2.4 inç QVGA ekranı, 2 megapiksellik bir kamera ve hatta bir microSD yuvası olan  son olarak da çift sim kart takılabilen modeli ile karşımıza çıkıyor.

Bu özellikler hala modern telefon standartlarımızın oldukça altında, ancak böyle basit bir özellikli telefonun güzellikleride yok değil. Eski 3310’un tuğlaya benzer sağlamlığından farklı olarak, modern hali biraz daha küçük, daha ince ve daha hafif üretilmiş. Bu model’de parlak sarı, kırmızı, mat gri ve koyu mavi modelleriyle daha renkli bir ürün ortaya koymuşlar. HMD, nostaljide en çok oynanan oyun olan Sneake’i modern tasarımında’da kesinlikle koymayı düşünüyor.

Peki Nokia 3310 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

52 dolar’dan yurt dışında satışa sunulacağını Nokia açıkladı. Ancak ülkemizdeki vergi ve dolar fiyatlarının yüksek olması sebebi ile fiyat performans oranı çok düşük olacağa benziyor.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız