Teknoloji Nedir ? Ne işe yarar?

Teknoloji, araçlar yaratma, eylemleri işleme ve belgelerin çıkarılması konularına ayrılmış bilgi birikimidir. “Teknoloji” terimi geniş ve herkesin teknolojinin anlamını, anlamanın kendine ait yolları vardır. Kısa bir süre içinde, günlük hayatımızda çeşitli görevleri yerine getirmek için teknoloji kullanıyoruz; Teknolojiyi ürün, süreç veya kuruluş olarak tanımlayabiliriz. Yeteneklerimizi genişletmek için teknolojiyi kullanırız ve bu da insanları herhangi bir teknolojik sistemin en önemli parçası haline getirir. Ancak bilmeniz gereken şey, teknoloji ve bilim, belirli bir görevi yerine getirmek veya belirli bir sorunu çözmek için el ele çalışacak farklı konulardır.

Yaşamımızda yaptığımız hemen hemen her şeyde teknolojiyi uyguluyoruz, iş yerinde teknolojiyi kullanıyor, materyalleri çıkarıyor, iletişim kurmak, taşımak, öğrenmek, üretmek, eser yaratmak, verileri güvence altına almak, iş ölçeklemek ve çok daha fazlası için teknolojiyi kullanıyoruz . Teknolojinin uygulanması eserler veya ürünlerle sonuçlanır. Teknoloji iyi niyetli olarak uygulanıyorsa, insanlara yararlı olabilir, ancak kötü niyetli olarak uygulanırsa, insanlara zarar verebilir.

Birçok işletme, rekabet gücünü korumak için teknolojiyi kullanıyor, teknolojiyi kullanarak yeni ürün ve hizmetler yaratıyor ve bu ürünleri ve hizmetleri müşterilerine zamanında teslim etmek için de teknolojiyi kullanıyorlar. Buna iyi bir örnek, iki elektronik şirketi olan Apple & Samsung gibi cep telefonu şirketleri, rekabet gücünü korumak için yeni akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar yaratmak için son teknoloji kullanmaktadır. Bu rekabet avantajı ileri teknoloji kullanarak kazanılmıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız