Merhabalar, bugun Twitter’ın kullanıcılarına canlı yayın özelliği getireceği belirtildi. Instagram, Youtube ve Facebook’tan sonra aslında süprizde bir karar değil ancak Twitter 140 karakter ile kendini anlatma politikası izlerken canlı yayın yapılabilmesi ne kadar doğru olur bilmiyoruz. Aslında bu politikalarını bozmamak için Periscope uygulamasını satın almış ve canlı yayın özelliğini Twitter kullanıcı hesabına sahip kullanıcılara başka bir uygulama ile sunuyordu.

Twitter Canlı Yayın Teknolojisinde Yeni Neler Var

Aslında Facebook ile aynı özelliklere sahip olucak diyebiliriz. Video kameralara, digital panolara, televizyonlara bağlayıp canlı video çekebileceğiz. En güzel özelliklerinden biri Twitch’de kullanılan OBS(Open Broadcaster) ile ortak bir çalışma yapıp tüm Twitter kullanıcıları OBS üzerinden’de canlı yayın yapabilecekler. Kullanıcıların Telestream, Livestream Switcher  ve Wirecast gibi programlardan da video aktarımı yapabilmeniz için hedef URL’ler oluşturuluyor.

Twitter-canlı-yayin-menusu
Bu anlattıklarımdan da tahmin edebileceğiniz gibi artık Twitter, Periscope uygulamasından elini çekiyor. Rakipleri olan Instagram, Facebook ve Snapchat’den daha geride kalan Twitter kullanıcılarının bu yenilikle birlikte diğer canlı yayın platformlarına ihtiyaç duymayacağını düşünüyor.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız