YouTube Video İndirme Yöntemleri

0
1911
youtube-video-indirme

Sosyal medya uygulamaları arasında sıklıkla kullanılanlardan biri de şüphesiz Youtube. Müzik dinlemek, gündemi takip etmek ve eğlenceli videolar izlemek gibi birçok hizmeti içinde bulunduruyor. Fakat kullanabilmek için internet olması şart. İnternetinizin olmadığı durumlarda izlemek istediğiniz videolara ya da dinlemek istediğini müziklere ulaşmak maalesef mümkün gözükmüyor.

Kullanıcılar hem internetsiz çalışmaması hem de arşivleme isteklerinden dolayı Youtube’da bulunan videoları ve müzik kliplerini indirmeye yöneliyorlar. Fakat web üzerinden yapılan indirme işlemlerinde bulunan virüs sorunu da maalesef kullanıcıları zarara sokuyor. Bu sebeple indirme uygulamalarını kullanmak daha akıllıca bir çözüm yaratıyor. Güvenilir indirme programlarından bir kaç tanesi ise şöyle;

1.Internet Download Manager (IDM)

Internet Download Manager uygulaması internet ortamının en eski ve en güvenilir indirme platformlarından bir tanesi. Yalnızca Youtube’dan değil, farklı video izleme servislerinden de indirme işlemi yapabilmenize imkan sağlıyor. İndirme işlemine başlamadan önce istediğiniz videonun formatına ve kalitesine karar vermenize de imkan sağlıyor.

Link:Buradan

2.Free Youtube Downloader

Kullandığınız tarayıcıyla entegre bir şekilde çalışan bu uygulama basit bir kullanım ara yüzüne sahip. İndirmek istediğiniz videoları AVI, MOV ve MP4 gibi formatlara dönüştürmenize olanak sağlıyor.

3.YTD Video Downloader

Bu video indirme programı ise Youtube tabanlı. Fakat sadece Youtube’dan video indirmeyle sınırlı değil. Diğer platformlardan da video indirmenize olanak sağlıyor. Diğer yandan birden fazla indirme işlemine izin vererek indirme işlemlerini tek tek beklemeniz gerekmiyor. İndirmek istediğiniz videoların kalitesini de seçebileceğiniz özellikleri arasında.

4.Savefrom.net Helper

Bu indirme yönteminin diğerlerinden farkı kullandığınız tarayıcıya eklenti yükleyerek indirmek. Kullandığınız tarayıcının eklenti bölümünden “savefrom.net”i yüklediğiniz zaman Youtube’a girdiğinizde indirmek istediğiniz videonun alt kısmında indirme seçeneğinin açıldığınız göreceksiniz. Seçenekler arasından indirmek istediğiniz kaliteyi seçmeniz yeterli olacaktır. Eklentiyi aktifleştirdiğinizden emin olmanız yeterli.

Cevap Yazın

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz
Lütfen isminizi yazınız